مقایسه کردن نگهبان داوطلبان وزارت کشور

مقایسه کردن: نگهبان داوطلبان وزارت کشور ریاست جمهوری داوطلبان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

درحالی که طبق خبرهای رسیده به ایلنا کارگروه‌های مشخص شده است دولت جهت معرفی وزرای پیشنهادی کارشان به اتمام رسیده ولی گمانه زنی‌ها در مورد گزینه‌های وزارتخانه‌ها

جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم/ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی +جدول

عبارات مهم : معرفی

درحالی که طبق خبرهای رسیده به ایلنا کارگروه های مشخص شده است دولت جهت معرفی وزرای پیشنهادی کارشان به اتمام رسیده ولی گمانه زنی ها در مورد گزینه های وزارتخانه ها همچنان وجود دارد.

به گزارش ایلنا، سه کارگروه با ریاست محمد شریعتمداری، اسحاق جهانگیری و محمود واعظی کار بررسی گزینه های کابینه دوازدهم را برعهده داشته اند.

جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

هرچندکار بررسی کارگروه های مورد نظر به اتمام رسیده و آنها هم نظرات خود را براساس تفکیک وزارتخانه های صنعت و بازرگانی، ورزش و جوانان و راه و مسکن به رییس جمهور منعکس کرده اند ولی هنوز مجلس به فوریت لایحه دولت در خصوص تفکیک وزارتخانه ها رای نداده است.

طبق خبرهای رسیده به ایلنا رییس جمهور به معاونت پارلمانی خود اعلام کرده تنها اگر مجلس تا مردادماه در مورد لایحه تفکیک وزارتخانه ها تصمیم گیری کند این لایحه را در مجلس نگه خواهد داشت در غیر این صورت آن را بعد می گیرد تا در میانه راه دولت دوازدهم مجبور نباشد وزرای وزارتخانه های تفکیک شده است بار دیگر جهت رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

درحالی که طبق خبرهای رسیده به ایلنا کارگروه‌های مشخص شده است دولت جهت معرفی وزرای پیشنهادی کارشان به اتمام رسیده ولی گمانه زنی‌ها در مورد گزینه‌های وزارتخانه‌ها

حسین مرعشی راجع به احتمال بازپس گیری این لایحه به ایلنا گفت: بعید می دانم این اتفاق صورت گیرد آیا که مجلس به احتمال زیاد طی هفته های آتی به این مساله ورود پیدا کرده و آن را مصوب خواهد کرد.

چهار نفری که رییس جمهور خواستار ابقای آنهاست

خبرهای رسیده به ایلنا حاکی از این است که با نظر رییس جمهور محمد جواد ظریف جهت وزارت امورخارجه، بیژن نامدار زنگنه جهت وزارت نفت، قاضی زاده هاشمی جهت وزارت بهداشت و درمان و محمدباقر نوبخت جهت شرکت مدیریت و برنامه ریزی خواهند ماند و معرفی مجدد آن ها در پست های قبلی ارزش تقریبا قطعی شده است است.

جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

یک منبع آگاه به ایلنا گفت: معرفی سعید اردکانیان جهت وزارت نیرو تا حدی قطعی شده است هست. جهت وزارت راه گزینه های محسن پورسیدآقایی و محمد سعید نژاد به ترتیب از سوی سه کارگروه مورد نظر مطرح هستند. گزینه های وزارت مسکن نیز عباس آخوندی و پیروز حناچی هستند.

طبق اخبار بدست آمده با وجود اینکه گزینه هایی همانند محمد شریعتمداری، محمود علوی، مجید انصاری در این کارگروه ها جهت وزارت کشور مطرح شدند و علیرغم نقدی که به عملکرد رحمانی فضلی در وزارت کشور وارد است ولی برآیند نظر روحانی حاکی از ابقای رحمانی فضلی در وزارت کشور است.

درحالی که طبق خبرهای رسیده به ایلنا کارگروه‌های مشخص شده است دولت جهت معرفی وزرای پیشنهادی کارشان به اتمام رسیده ولی گمانه زنی‌ها در مورد گزینه‌های وزارتخانه‌ها

در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در صورتی که حضور شریعتمداری در وزارت کشور منتفی شده است باشد به عنوان گزینه کنار علی ربیعی جدی است همچنین جهت ریاست این وزارتخانه گزینه های سینکی و تقوی نژاد نیز مطرح هستند.

همچنین وحید محمودی مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری کشور عزیزمان ایران در برلین نیز یکی از گزینه های نه چندان آشنا شده است کارگروه های سه گانه جهت وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی است که گفته می شود اسحاق جهانگیری شخصا وی را به این کارگروه ها پیشنهاد داده است.

جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

طبق اخبار رسیده با وجود مطرح شدن امیر سیاری جهت وزارت دفاع در نهایت سردار دهقان در این وزارتخانه جهت بار دوم به مجلس معرفی خواهد شد.

اما گزینه های وزارت علوم دولت دوازدهم طبق آنچه پیش از این معرفی شده است بود به ترتیب فرجی دانا، جعفر توفیقی و میلی منفرد هستند که گویا فرجی دانا با وجود درخواست شخص روحانی از وی هنوز این پیشنهاد را نپذیرفته است.

از سوی دیگر گزینه سورنا ستاری به عنوان اولویت چهارم جهت این وزارتخانه مطرح است.

این درحالی است که طبق اخبار رسیده به ایلنا نظر مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ابقای فرهادی در این وزارتخانه است که باید دید در نهایت روحانی در خصوص این وزارتخانه پر حرف و حدیث چه تصمیمی خواهد گرفت.

براساس آمار رسیده از کارگروه های سه گانه معرفی وزراء رفتن دانش آشتیانی از وزارت آموزش و پرورش قطعی شده است است جهت ریاست این وزارتخانه زهرا شجاعی، شهین دخت ملاوردی، مرتضی حاجی و رحیم عبادی مطرح هستند که گویا ملاوردی هنوز جهت پذیرش ریاست این وزارتخانه قانع نشده هست. از سوی دیگر گزینه زهرا شجاعی به علت چالش های مربوط به رای اعتماد هنوز مورد قطعیت قرار نگرفته است.

در وزارت ارشاد احمد پورنجاتی و سید عباس صالحی از گزینه های جدی هستند که پورنجاتی پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد را نپذیرفته است.

یک منبع آگاه در کارگروه سه گانه به ایلنا گفت: تاکید حسن روحانی بر این است که بعضی گزینه ها همچون علی ربیعی، سید رضا صالحی امیری، محمد باقر نوبخت و حجت الاسلام سید محمود علوی به هر طریقی و در هر پستی در کابینه دوازدهم حضور داشته باشند.

بر همین اساس جهت وزارت اطلاعات حجت الاسلام سید محمود علوی، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، حجت الاسلام مجید انصاری جدی ترین گزینه ها هستند.

برای وزارت دادگستری نیز محسن اسماعیلی عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری و همچنین از اعضای حقوقدان شورای نگهبان یکی از گزینه های جدی است که البته در کنار حجت الاسلام مصطفی پور محمدی مطرح شده است است.

برای تصدی وزارت اقتصاد ودارایی طیب نیا به اتفاق نظر سه کارگروه مورد نظر به عنوان گزینه اول و مسعود نیلی و تقوی نژاد به عنوان گزینه های بعدی در نظر گرفته شده است اند.

در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور واعظی تقریبا قطعی شده است است و البته نصرالله جهانگرد نیز به عنوان گزینه بعدی بعد ازواعظی مطرح است.

برای وزارت جهاد کشاورزی محمودحجتی در صورت عدم حضور در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جدی ترین گزینه و بعد از آن عبدالمهدی بخشنده و عیسی کلانتری مطرح هستند.

رضا ویسه، سید رضا نوروززاده و محمد نهاوندیان جدی ترین گزینه های کارگروه های تعیین شده است جهت وزارت صنعت و معدن و تجارت خواهند بود. یونس سینکی هم جدی ترین گزینه جهت وزارت بازرگانی خواهد بود.

در وزارت ورزش نیز سلطانی فر و دادکان و جهت وزارت جوانان محمد کبیری و محمدرضا رستمی، محمد مهدی تندگویان مطرح هستند.

در معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در صورت عدم حضور ستاری در وزارت علوم وی به عنوان نخستین گزینه جهت این معاونت مطرح است و محمد فرهادی و جعفر توفیقی گزینه های بعدی هستند.

در شرکت حفاظت محیط زیست معصومه ابتکار با نظر اکثریت مورد نظر مطرح شده است است جهت بانک مرکزی نیز مسعود نیلی، اصغرفخریه کاشان و همتی مطرح هستند.

طبق نظر کارگروه های مورد بحث حضور جهانگیری در معاونت اول رییس جمهوری قطعی شده است است.

علی ربیعی علاوه بر وزارت کار یکی از جدی ترین گزینه های حضور در شورای عالی امنیت ملی است.

طبق آمار غیر رسمی ایلنا پیشنهاد سه کارگروه مورد نظر این است که معاونت اجرایی رییس جمهور، نهاد ریاست جمهوری و دفتر رییس جمهور در هم ادغام شده است و در صورت عدم حضور شریعتمداری در وزارتخانه های کشور یا کار ریاست سه نهاد ادغام شده است با محمد شریعتمداری باشد.

برای شرکت میراث فرهنگی و گردشگری حسین مرعشی، مرتضی بانک و بهمن نامور مطلق مطرح هستند.

یکی از مباحث مهم مطرح شده است در کارگروه های مورد نظر این است که در صورت حضور محمد علی نجفی، محمود حجتی و عباس آخوندی در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اولویت بندی های وزارتخانه ها عوض کردن خواهد کرد.

با وجود اینکه شهین دخت ملاوردی به عنوان یک زن در وزارت آموزش و پرورش مطرح است ولی خبر ها حاکی از آن است که میل به ملاوردی بر حضور در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

برای مرکز همکاری امور زنان نیز زهرا احمدی پور به عنوان یکی از گزینه های جدی گرفته شده است است.

اشرف بروجردی نیز در ریاست کتابخانه ملی باقی خواهد ماند.

پیش از معرفی گزینه های پیشنهادی از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ستاد بانوان روحانی خواسته شده است گزینه های مناسب از میان زنان جهت حضور در وزاتخانه ها و معاونت های وزارتخانه ها را معرفی کنند.

همچنین با محوریت ستاد بانوان حسن روحانی قرار است کادرسازی از زنان جهت حضور در پست های اجرایی انجام شود تا در سال های آینده گزینه های بیشتری جهت حضور زنان در وزارتخانه ها و معاونت ها وجود داشته باشد.

شهین دخت ملاوردی نیز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تایید این خبر اعلام کرد که گزینه های زن وزارتخانه ها را به تصمیم گیران مربوطه اعلام کرده است و هر روز نیز پیشنهادهای تازه را به آن ها انتقال یافته می کند.

او همچنین با تاکید بر ضرورت حضور زنان در وزارتخانه های دولت دوازدهم این را هم گفت که پیش از این تابوی حضور زنان در وزارتخانه ها شکسته شده است است ومعرفی یک زن جهت وزارتخانه های دولت دوازدهم اتفاق جدیدی نخواهد بود.

یکی از اعضای کارگروه های مشخص شده است دولت جهت معرفی وزرای پیشنهادی به ایلنا گفت: نظراتی که به رییس جمهور ارائه می دهیم صرفا در حد مشورت و پیشنهاد است و تصمیم گیری نهایی جهت گزینش وزراءکابینه دوازدهم برعهده شخص روحانی خواهد بود.

واژه های کلیدی: معرفی | وزارت کار | حسن روحانی | وزارت دفاع | وزارت علوم | وزارت کشور | ریاست جمهوری | وزارت بهداشت | وزارت اطلاعات | وزارت جهاد کشاورزی

جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

جدول ، آخرین اخبار از وزرای احتمالی دولت دوازدهم+ جزییات پیشنهاد جهانگیری، واعظی و شریعتمداری به روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs