مقایسه کردن نگهبان داوطلبان وزارت کشور

مقایسه کردن: نگهبان داوطلبان وزارت کشور ریاست جمهوری داوطلبان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توتال محرمانه نیست/ روحانی زیر بار حرف غیرمنطقی جهت چینش کابینه نمی‌رود ، سخنگوی قوه مجریه

سخنگوی دولت با انتقاد از مطرح شدن طرح سه فوریتی از سوی بعضی نمایندگان مجلس جهت توقف قرارداد توتال گفت: این طرح مورد نیاز نیست تهیه شود و اگر نمایندگان در قراردا

توتال محرمانه نیست/ روحانی زیر بار حرف غیرمنطقی جهت چینش کابینه نمی‌رود ، سخنگوی قوه مجریه

سخنگوی قوه مجریه : توتال محرمانه نیست/روحانی زیر بار حرف غیرمنطقی جهت چینش کابینه نمی رود

عبارات مهم : قانون

سخنگوی دولت با انتقاد از مطرح شدن طرح سه فوریتی از سوی بعضی نمایندگان مجلس جهت توقف قرارداد توتال گفت: این طرح مورد نیاز نیست تهیه شود و اگر نمایندگان در قرارداد توتال اقدامی خلاف قانون ببینند باید مدارک خود را به قوه قضاییه بدهند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت صبحگاه امروز در نشست خبری خود با اشاره به اینکه جهت عقد قرارداد توتال همه مراحل نظارتی بر آن طی شده است هست، اظهار کرد: هیچ عنوان محرمانه ای در این قرارداد جهت نمایندگان وجود ندارد، آنها حق تحقیق و تفحص از این قرارداد را دارند و اگر هم فکر می کنند کار خلافی انجام شده است می توانند به دستگاه های نظارتی از جمله قوه قضاییه، دیوان محاسبات، شرکت برنامه و بودجه و وزارت اطلاعات گزارش بدهند.

توتال محرمانه نیست/ روحانی زیر بار حرف غیرمنطقی جهت چینش کابینه نمی‌رود ، سخنگوی قوه مجریه

وی در ادامه افزود: جهت دستیابی به رشد 8 درصدی به سرمایه گذاری نیازمندیم. مجلس دولت را موظف کرده که 65 هزار میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند. بعضی نمایندگان می گویند این سرمایه گذاری خیانت هست؛ حرف که مالیات ندارد. گذاشتن چوب لای چرخ دولت اشتباه هست. تهیه طرح سه فوریتی جهت توقف قرارداد توتال مورد نیاز نیست و نمایندگان اگر فکر می کنند اقدام خلاف قانونی انجام شده است است مدارک خود را به قوه قضاییه بدهند.

نوبخت با بیان اینکه ما البته یک یا دو نماینده را از کلیت مجلس تفکیک می کنیم، خاطرنشان کرد: کلیت ترکیب مجلس در ماه های گذشته همواره به دولت کمک کرد و می شود آزمایش کرد که مجلس آیا با این طرح سه فوریتی موافق است یا نه. این افراد که این طرح را تهیه کرده اند در مجلس در اقلیت هستند که شاید هم نیت آنها خدمت باشد که از نظر ما اقدام آنها خدمت نیست و اشتباه هست. مردم با کسانی که مانع توسعه کشور می شوند در وقت خود تسویه حساب می کنند و دولت هم وارد حاشیه ها نشده و دنبال خدمت به مردم است.

سخنگوی دولت با انتقاد از مطرح شدن طرح سه فوریتی از سوی بعضی نمایندگان مجلس جهت توقف قرارداد توتال گفت: این طرح مورد نیاز نیست تهیه شود و اگر نمایندگان در قراردا

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که آیا رییس جمهور جهت چینش کابینه تحت فشار جریان هایی قرار گرفته است گفت: رییس جمهور خود را مسئول تحقق مطالبات مردم می داند و تلاش می کند جهت رسیدن به این نشانه کابینه مناسبی را برگزیند. بر اساس آشنایی شخصی که از رییس جمهور دارم عرض می کنم وی در پاسخگویی به مطالبات مردم بسیار جدی است و جهت شکل دهی به یک کابینه نیرومند شاخصه هایی از جمله هماهنگی، همراهی و هم عقیده بودن را جهت خدمت به مردم و نظام در نظر می گیرد و زیر بار هیچ حرف غیرمنطقی یا اغراض سیاسی نمی رود و از شاخص هایی که نام بردم عدول نمی کند.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به پرسشی راجع به تشکیل کارگروه جهت تعیین وزرا از سوی رییس جمهور خاطرنشان کرد: رییس جمهور در این زمینه کارگروهی را تشکیل نداده، بلکه لیست پیشنهادی افراد و جریان های سیاسی را با علاقه مندی دریافت کرده هست. باید امید داشته باشیم لیست خوبی از وزرای پیشنهادی معرفی شوند تا دولت به مطالبات مردم پاسخ بدهد.

وی راجع به انتقاد بخی جریان ها از برگزار نشدن دیدار آنها با رییس جمهور راجع به ترکیب کابینه گفت: من از اینکه عده ای وقت ملاقات خواسته اند مطلع نیستم که باید از دفتر ریاست جمهوری این پرسش پرسیده شود ولی مطلعم که رییس جمهور با وجود مشغله های بسیار زیاد با جریان های متفاوت همواره دیدار دارد. به طور مثال در ماه رمضان در تمام شب های ماه رمضان با گروه های متفاوت جلسه داشته و نظرات آنها را راجع به پرسشها متفاوت کشور جویا شده است است.

توتال محرمانه نیست/ روحانی زیر بار حرف غیرمنطقی جهت چینش کابینه نمی‌رود ، سخنگوی قوه مجریه

نوبخت راجع به دیدار رییس جمهور با رهبری در عنوان چینش کابینه نیز خاطرنشان کرد: رییس جمهور جلسات منظمی با رهبری دارند و خدمت ایشان می رسند و راجع به پرسشها کشور در این جلسات صحبت می شود. من در شرح این صحبت ها قرار نمی گیرم ولی می دانم در این جلسات راجع به پرسشها کشور صحبت می شود که کابینه هم می تواند یکی از این صحبت ها باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا رییس جمهور جلسه ای با وزرایی که دیگر قرار نیست در کابینه دوازدهم حضور داشته باشند، داشته هست، اظهار کرد: رییس جمهور هر لحظه با اعضای کابینه جلساتی دارند که در این ایام هم چنین جلساتی برگزار شده است است که اطلاع ندارم این جلسات راجع به خداحافظی با وزرا باشد.

سخنگوی دولت با انتقاد از مطرح شدن طرح سه فوریتی از سوی بعضی نمایندگان مجلس جهت توقف قرارداد توتال گفت: این طرح مورد نیاز نیست تهیه شود و اگر نمایندگان در قراردا

نوبخت راجع به انفصال از خدمت یکی از فرماندهای پیشین نیروی انتظامی به علت بدهی 600 میلیارد تومانی به دولت بابت فروش نفت تصریح کرد: فساد و رانت در عدم شفافیت شکل می گیرد. در شرایط تحریم که نمی توان از یک فضای براق نفت را مبادله کرد عده ای آمدند و به دولت وقت گفتند نفت را به من بدهید تا بفروشیم. آنها نفت را گرفتند، ولی پول آن را بازنگرداندند. بابک زنجانی فقط یک صورت مشخص غیردولتی بود. ولی اسامی دیگری هم وجود داشتند که ما آنها را به قوه قضاییه دادیم و انتظار هم داریم که قوه قضاییه پرونده این افراد را به صورت جدی پیگیری کند.

وی ادامه داد: در واقع کاسبان تحریم همین جا مطرح شدند که اکنون بعد از برطرف تحریم ها بازارشان تعطیل شد، بنابراین آنها هم به برجام حمله کردند. البته همه منتقدان برجام را کاسب تحریم نمی دانیم، بعضی هم بودند که از روی خیرخواهی نفت را فروختند ولی نتوانستند همه پول آن را بازگردانند که ما اسامی همه را به قوه قضائیه داده ایم.

توتال محرمانه نیست/ روحانی زیر بار حرف غیرمنطقی جهت چینش کابینه نمی‌رود ، سخنگوی قوه مجریه

وی در پاسخ به این انتقاد که دولت برنامه ششم توسعه را ابلاغ و اجرا نمی کند اظهار کرد: ما اولویتهای خود را در برنامه ششم توسعه مشخص کرده و تعیین کردیم جهت رشد هشت درصدی باید 770 هزار میلیارد تومان در سال سرمایه گذاری کنیم. مجلس هم مصوب کرد که 65 هزار میلیارد دلار از منابع خارجی استفاده کند. از سویی مجلس در تصویب برنامه ششم مصوباتی را گذراند که بار مالی زیادی جهت دولت دارد که ما به این عنوان اعتراض کرده و حتی آن را به شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت اعلام کردیم که آنها هم اعتراض ما را قبول کردند و مجلس بعضی مصوبات که جهت دولت بار مالی داشت را اصلاح کرد.

نوبخت با بیان اینکه مدیر جمهور به وزرا اعلام کرد که اشتباهات برنامه ششم توسعه که مجلس تصویب کرده بود را استخراج کنند، گفت: ولی چون مهلت پنج روزه جهت ابلاغ این قانون به آخر رسیده بود مدیر مجلس آن را ابلاغ کرد. ولی اینکه اکنون مدیر جمهور آن را ابلاغ کند خلاف قانون هست. این قانون به همه وزارتخانه ها و دستگاه ها ابلاغ شده است هست. ما با اجرای قانون بودجه در واقع برنامه ششم را هم اجرا می کنیم، لیکن بودجه براساس برنامه ششم تهیه شده است است و ما با اجرای بودجه 96 برنامه های یک سال از 5 سال برنامه ششم توسعه را اجرا می کنیم. بنابراین هیچ نماینده ای نمی تواند بگوید دولت برنامه ششم را اجرا نمی کند. هنوز 4 ماه زیاد از سال نگذشته که عده ای می گویند که آیا برنامه ششم اجرا نشده هست. در حالیکه همین افراد در برابر اجرا نشدن برنامه های توسعه گذشته موضع گیری نمی کردند.

وی راجع به کارها دولت در مورد اصلاحات نظام بانکی خاطر نشان کرد: بانک مرکز ی از شروع دولت یازدهم جهت اصلاح نظام بانکی تلاش کرد و در این زمینه از شورای عالی امنیت ملی مجوز گرفت و گزارش عملکرد خود را به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی داد. به علت همین تلاشها صدای عده ای هم بلند شد. بانک مرکزی همواره حافظ منافع سپرده گذاران است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه همواره سود تسهیلات از سود سپرده ها زیاد است تا بانک خرج خود را درآورد افزود: بانک مرکزی اجازه نمی دهد بانکها هرچه پول دارد، تسهیلات بدهند. بانک مرکزی بانکها را موظف کرده است که 13 درصد از منابع خود را تحویل بانک مرکزی بدهند که البته بانکها هم مایل به این کار نیستد. این اقدام جهت این انجام می شود که اگر بانکی نتوانست سپرده سپرده گذاران را بعد دهد بانک مرکزی این کار را انجام دهد. این روند اکنون در حال انجام شدن است و طبق برنامه هم پیش می رود. امروز رییس بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی مجلس کارها بانک مرکزی را جهت حمایت از سپرده گذاران به اطلاع نمایندگان مجلس رسانده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت به بانکها دستور نمی دهد قیمت تسهیلات خود را کم کردن دهند، گفت: با دستور کم شدن قیمت سود بانکها انجام نمی شود. البته این بدان معنا نیست که ما از بانکها خواهش میکنیم که این کار را انجام دهند. بانکها دچار مشکلاتی هستند و ما در تلاشیم که با برطرف کردن این پرسشها زمینه را جهت کم شدن قیمت سود فراهم کنیم. بدهید منظور دولت در حال پرداخت بدهی های خود به بانکها است و افرادی را هم که تسهیلات دریافت کرده ولی تعهدات خود را به بانکها بازنگردانده اند مجبور می کنیم که تعهدات خود را به بانکها بازگردانند تا سرمایه بیشتری در اختیار بانکها قرار بگیرد و آنها سود تسهیلات خود را پایین بیاورند.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده موسسات مالی غیرمجاز به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است است اظهار کرد: قبلا مدیر بانک مرکزی برنامه های خود جهت اصلاح نظام بانکی را به شورای عالی امنیت ملی داده است ولی اخیرا پرونده این موسسات به شورای امنیت ملی ارجاه نشده است.

سخنگوی دولت در مورد احضار بعضی استانداران به خاطر انتخابات و همچنین شکایت دولت از بعضی نهادهای نظامی و ائمه جمعه اظهار کرد: احضار استانداران درجهت ادای توضیح بوده هست. از استانداران جهت اجرای وظایفشان پرسش شده است و مطرح شده است است که آیا آنها دریک همایش از کارها دولت دفاع کرده اند در حالیکه دفاع از عملکرد دولت از وظایف استانداران بوده و به معنای حمایت از روحانی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات نبوده هست. آقای انصاری هم در معاونت حقوقی دولت از افرادی که به صورت مستقیم شخص روحانی را تخریب کرده اند شکایت کرده است که ما معتقدیم قوه قضائیه با تعقل، عدالت و قانون گرایی به این شکایت پیگیری می کند.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگاری که آیا دولت قانون هدفمندی یارانه ها را اجرا نمی کند، گفت: این قانون در گذشته درست اجرا نمی شدT ولی ما تلاش کردیم قانون را به درستی اجر ا کنیم. در گذشته صد در صد درآمد هدفمندی بین مردم تقسیم می شد که ما یکباره نمی توانستیم آن را قطع کنیم و قانون را باید به تدریج اجرا می کردیم. تاحدی که توانستیم قیمت های حامل های انرژی را اصلاح کرده و همچنین یارانه حدود 3 میلیون نفر را قطع کردیم و همچنین بخشی از منابع طرح تحول سلامت را از همین اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها تامین کردیم. این قانون از ابتدا بد اجرا می شد.

وی درخصوص هماهنگی برنامه های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با دولت خاطر نشان کرد: آینده نگری من این است که دولت دوازدهم و شورای شهر تازه پایتخت کشور عزیزمان ایران با هماهنگی بیشتری خدمات منسجم تر و بهتری به مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران ارائه کنkد.

نوبخت در مورد موضع دولت نسبت به مصادیق حریم شخصی گفت: در کشور راجع به مصداق حریم شخصی اتفاق نظر وجود ندارد ولی در دولت این اتفاق نظر وجود دارد که نباید وارد حریم شخصی افراد شویم. راجع به سرک کشیدن به حسابهای مردم هم خیلی محتاط بودیم. تقبیح و جلوگیری از ورود به حوزه شخصی شهروندان موضع دولت است و منشور حقوق شهروندی هم جهت آگاهی مردم از حقوقشان است.

سخنگوی دولت در مورد برنامه های دولت جهت مقابله با کم آبی در کشور تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه مسئله آب و محیط زیست از اولویت های ما بود که در بودجه سال 96 هم آن را لحاظ کردیم. جهت آبیاری نوین، مبارزه با خشکسالی و ریزگردها هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته ایم.

نوبخت راجع به حل مسئله کارخانه هپکو نیز خاطر نشان کرد: هپکو در اختیار بخش شخصی است که دولت کمک می کند تا بازاری جهت محصولات آن فراهم شود وتسهیلاتی هم به این کارخانه داده شود. وزارت صنعت عهده دار حل پرسشها هپکو شده است و دولت هم از بودجه کمک به هپکو کرده است.

سخنگوی دولت همچنین گفت: تا تاریخ 18 تیر بالغ بر 5 میلیون 700 هزار تن گندم از کشاورزان به مبلغ 7 هزار و 470 میلیارد تومان خریداری شد که 4 هزار و 360 میلیارد تومان به کشاورزان تاکنون پرداخت شده است هست. همچنین تا 19 تیر بالغ بر 17 هزار 826 میلیارد تومان تسهیلات به 25 هزار و 390 بنگاه کوچک و میانگین پرداخت شده است هست. تا 18 تیر 51 هزار 301 دستگاه تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است و دستکاه تازه جایگزین شده است هست. آینده نگری ما این است که در امسال 37 هزار و 400 میلیارد تومان جهت طرحهای عمرانی اعتبارات پرداخت کنیم.

خبرنگاری از نوبخت در مورد انتقاد صداوسیما از تاخیر افتتاح در راه آهن رشت پرسید که اودر پاسخ گفت: بودجه این خط از راه اهن پرداخت شده است ولی شرکتی که قرار است بخشی از قطعات این پروژه را تامین می کرد دچار مسئله شده است و تعهدات خود را در وقت مورد نیاز اجرا نکرده هست. صداوسیما باید گزارش تهیده کند که مسئله کار از دولت است یا جای دیگر. در واقع صداوسیما باید مباحث نظام را مطرح کند، و لی رسانه ملی در قواره منتقد ظاهر شده است و جایگاه ملی ندارد. به عنوان نمونه ما گفتیم 205 هزار واحد تولید تسهیلات دادیم ولی صداوسیما از یک واحد تولید گزارش تهیه می کند که هیج اعتباری دریافت نکرده است در حالیکه ما نگفته ایم به همه واحدها تسهیلات داده ایم که اینکار صداوسیما بی انصافی است.

وی با اشاره به اینکه انتظار ما از رسانهه ملی بیان واقعیت کشور است اظهار کرد: انتقاد ما به تیم سیاسی صداوسیما است که ملی عمل نمی کند و از یک جریان خاص حمایت می کند. این درحالی است که دولت صد در صد اعتبارات صداوسیما را پرداخت کرده ولی عده ای مطرح می کنند که بودجه صداوسیما قطره چکانی پرداخت می شود. هجو مدیر جمهور از تریبونهای ملی مثل نماز عید فطر یا روز قدس سواستفاده از این جایگاه ها هست. رسانه ملی هم باید پرسشها ملی را مطرح کند.

نوبخت تاکید کرد: راه آهن پایتخت کشور عزیزمان ایران -همدان، تهران- ملایر- کرمانشاه، مراغه- ارومیه و میانه به تبریز در چند ماه آینده افتتاح می شود راه آهن قزوین -رشت -انزلی را هم تلاش می کنیم با برطرف پرسشها به وجود آمده در ماه های آینده افتتاح کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که استراتژی کشور عزیزمان ایران جهت کمک نظامی به عراق بعد از آزادسازی موصل چه خواهد بود، گفت: سیاست کشور عزیزمان ایران ارتباط خوب با همسایگان به خاص ملت عراق هست. در پرسشها پیش آمده جهت ملت عراق، هر کمکی که توانست انجام داد. در آینده هم اگر مورد نیاز باشد کمکها می تواند انجام شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد میزان رضایتمندی دولت از اجرای برجام بعد از دو سال اظهار کرد: برجام یک قرارداد برد برد بود که جهت نظارت بر اجرای آن هم سازوکاری تعبیه شده است بود که طرفین نظارت خود را انجام دهند. بدون تردید آمریکا یکی از شش کشور برابر ما بود که همه اکنون مواضع دولت فعلی این کشور را می دانند و حتی اروپا هم نسبت به آمریکا انتقاد دارد. ترامپ به تعهدات دولت قبل آمریکا بی توجه است و ما در چنین محیط پرتلاطمی برجام را اجرا می کنیم.

نوبخت ادامه داد: قرارداد توتال، ورود هواپیما به کشور زیاد کردن تولید و فروش نفت و برطرف محدودیت ها از صنعت ماشین بعضی از منافع ما از برجام هست. درواقع دیوار بلند تحریم فرو ریخته هست. اینجا باید به این توصیه توجه کنیم که اگر از وقت برجام بهره نبرده بودیم وقطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل لغو نمی شود با تفکرات پریشان ترامپ چه می خواستیم بکنیم. اگر قرار بود قطعنامه ها اکنون لغو شود ترامپ اجازه نمی داد. ما توانستیم اتهامات علیه ملت خود را با توافق برجام برطرف کنیم.

سخنگوی دولت با تقدیر از رهبری جهت حمایت از دولت و توافق برجام تصریح کرد: بعضی برادران ما نگاه مضیق داشته اند و مباحث را تنگ می دیدند. در این شرایط دولت به تنهایی نمی توانست برجام را به دست آورد. ما قدردان حمایتهای رهبری هستیم و درعین حال به حساسیتهای ایشان توجه داریم.

وی همچنین در تصویر العمل به بیانات بعضی مقامات آمریکایی راجع به لزوم عوض کردن رژیم در کشور عزیزمان ایران گفت: ما این مواضع خصمانه و زیاده خواهانه آمریکا را محکوم کردیم. آنها در آستانه انتخابات کشور عزیزمان ایران با شیوخ منطقه قرارداد نظامی بستند تا با این سلاح ها مردم یمن و بحرین سرکوب شوند. در حالیکه کشور عزیزمان ایران نمادی از تامین حقوق بشر و دموکراسی اسلامی است آمریکا جهت تامین منافع خود به سمت این شیوخ ها رفته اند و قراردادهای نظامی رابا آنها امضا کرده اند.

واژه های کلیدی: قانون | برنامه | قانونی | رییس جمهور | اعضای کابینه | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs