مقایسه کردن نگهبان داوطلبان وزارت کشور

مقایسه کردن: نگهبان داوطلبان وزارت کشور ریاست جمهوری داوطلبان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آري ،‌اصلاحات زنده است , پاسخ خاتمي به پرسش‌هاي زنده اينستاگرامي

دوربین ها محمدرضا خاتمی را نشانه رفته، از چهار گوشه خانه. دقایقی بعد قرار است او به طور زنده – نه از صداوسیما که از گوشی گوشی تلفن همراه و پیج اینستاگرام چند ج

آري ،‌اصلاحات زنده است , پاسخ خاتمي به پرسش‌هاي زنده اينستاگرامي

پاسخ خاتمي به پرسش هاي زنده اينستاگرامي؛ آري ، اصلاحات زنده است

عبارات مهم : ایران

دوربین ها محمدرضا خاتمی را نشانه رفته، از چهار گوشه خانه. دقایقی بعد قرار است او به طور زنده – نه از صداوسیما که از گوشی گوشی تلفن همراه و پیج اینستاگرام چند جوان – با مخاطبانش سخن بگوید. زهرا اشراقی، صفحه اینستاگرامش را آماده کرده تا مستقیم سخنان همسرش را پخشش کند. خاتمی ابتدا دقایقی به طور کلی از لزوم شرکت در انتخابات می گوید و دقایقی بعد پرسش ها از او شروع می شود. به این ترتیب سؤال های این گفت وگو را شهروندانی پرسیده اند که در برنامه زنده صحبت خاتمی حضور داشتند.محمدرضا خاتمی در مجلس ششم نایب رئيس بود. در اصل دکتر هست. منزل اش شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. برادرش، رئيس دولت اصلاحات. توی یکی از دوربین ها زل می زند و سخنانش را این طور شروع می کند «تجربه شیرینی است که بعد از دوره طولانی انحصار رسانه ای، بدون مانع با مردم حرف بزنم. این خودش از عالی ترین دلایل شرکت در انتخابات پیش روست. همه ما قدر تغییرات را می دانیم و جهت استمرار آن تلاش خواهیم کرد».

آري ،‌اصلاحات زنده است , پاسخ خاتمي به پرسش‌هاي زنده اينستاگرامي

اصلاحات هنوز زنده است؟ در این انتخابات جواب می دهد؟

به نظر من تنها راه اصلاحات هست. اصلاحات انقلاب نیست. زیر و رو نمی کند. تدریجی هست. خشونت در آن جایگاهی ندارد. راه دیگری وجود ندارد. اگر کسی ایده دیگری دارد، بیاید و بگوید. تندروی در هر جریانی موجب پیشرفت جامعه ایرانی نمی شود. تکیه بر اصول اصلاحات مورد تأکید هست. بنابراین پاسخم آری هست. اصلاحات بدون شک جواب می دهد.

دوربین ها محمدرضا خاتمی را نشانه رفته، از چهار گوشه خانه. دقایقی بعد قرار است او به طور زنده – نه از صداوسیما که از گوشی گوشی تلفن همراه و پیج اینستاگرام چند ج

آیا آقای روحانی و خاتمی با هم تفاوت دارند؟

تفاوت خیلی زیاد هست. ولی فکر می کنم آن چیزی که راجع به اداره کشور باشد و اصول کشورداری و مبانی سیاسی و اقتصادی، اتفاق نظر خوبی بین این دو وجود دارد.

روابط میان اين دو به چه شکل است؟

روابط خوبی در جریان هست. مذاکره و هم نشینی بوده ولی اخلاق آقای خاتمی این طور بوده که درگیر کارهای رئيس جمهور نشوند و مداخله نکنند، مگر در حد اظهارنظر.

آري ،‌اصلاحات زنده است , پاسخ خاتمي به پرسش‌هاي زنده اينستاگرامي

آیا در گزینش بین بد و بدتر حاضر می شویم، به این ترتیب روحانی گزینه بد است؟

سیاست در کل دنیا همین هست. سیاست شری است که از آن گریزی نیست. ولی راجع به این تعبیر مخالفم. اتفاقا ما نه گزینه بد که گزینه مطلوب را داریم. گزینش بین بد و بدتر نیست.

نظرتان راجع به رد صلاحیت احمدی نژاد چیست؟

دوربین ها محمدرضا خاتمی را نشانه رفته، از چهار گوشه خانه. دقایقی بعد قرار است او به طور زنده – نه از صداوسیما که از گوشی گوشی تلفن همراه و پیج اینستاگرام چند ج

یکی از پرسشها ما همین هست. اگر احمدی نژاد مجرم هست، باید در دادگاه محاکمه می شد. اگر مدارکی دارید دست کم به خود او اعلام کنید. کسی که هنوز عضو مجمع تشخیص مصلحت هست، چطور رد صلاحیت می شود؟ پدیده احمدی نژادیسم، پدیده خطرناکی هست؛ با این کار او را مظلوم کردند. به هر شکل او طرفدارانی در جامعه دارد. اگر می آمد و با رأی مردم مردود می شد جهت هر لحظه آن پدیده از بین می رفت.

کارنامه حسن روحانی در عنوان حقوق زنان چگونه است؟

نمی شود منکر شد که جامعه ما مرد سالار هست. ولی به هر شکل در دولت آقای روحانی زنان در گوشه و کنار کشور در سمت های متفاوت مشغول به کار شده است اند. این خودش قابل تقدیر هست. البته هنوز بسیار جای کار هست.

آري ،‌اصلاحات زنده است , پاسخ خاتمي به پرسش‌هاي زنده اينستاگرامي

علت عضویت اسحاق جهانگیری چه بود؟

اینجا کشور عزیزمان ایران است و هیچ چیزی بعید نیست. حتی بعید نبود روحانی رد شود. جریان اصلاحات دوراندیش هست. آقای جهانگیری جهت این آمدند که اصلاحات بی نماینده نباشد. البته تأکید کنم که جناب روحانی حتی به روایت جهانگیری کاندیدای مهم است.

آیا هنوز به ادامه روند اصلاحات امیدوارید؟

انتخاب رئيس جمهور و مجلس کنونی نشان از مدیریت و قدرت اصلاح طلبان دارد. ما با اکثریت مردمی مواجه هستیم که اصلاح طلب اند. به خاطر همین مردم اصلاح طلب است که امروز شاهد حضور روحانی هستیم. جامعه کشور عزیزمان ایران پیشرفته و متحول هست.

در عنوان اقلیت ها کارنامه روحانی را چطور ارزیابی می کنید؟

خب در دولت روحانی امکان استفاده از اقلیت دینی فراهم آمد و اوضاع در مقایسه با قبل بهتر شد؛ اگرچه نماینده وزیر و فرماندار و معاون وزیر داریم؛ ولی نیازمند ارتقا هستیم.

شما ماجرای بابک زنجانی را چطور تحلیل می کنید؟

آن طور که گفتند، کارش این بود که چون تحریم بودیم، تحریم را دور بزند؛ ولی حاصلش بر باد رفتن میلیاردها دلار پول بیت المال بود. کاش مشخص می شد چه کسانی پشت او بودند؟ کاش مشخص می شد چه کسانی زمینه ورود زنجانی به اقتصاد کشور عزیزمان ایران را تسهیل کردند.

موضع اصلاح طلبان راجع به سوریه چیست؟

اولویت مهم باید مبارزه با تروریست ها باشد. وجود دولت مستقر در سوریه بهتر از تروریست هایی است که هر جنایتی را انجام می دهند؛ ولی اصلاح طلبان به دیپلماسی می اندیشند. نگرانی ما این است که آیا روسیه و آمریکا راجع به سوریه ممکن است به توافقی برسند که عقبه استراتژیک ما را نادیده بگیرند. آیا در معادلات سیاسی آینده روسیه و آمریکا هزینه فراوانی که کشور عزیزمان ایران در سوریه پرداخته، لحاظ می شود یا اینکه به فراموشی سپرده خواهد شد؟ اینها سؤال های مهمی است که اصلاح طلبی امروز در عنوان سوریه مطرح می کند.

به نظرم عالی ترین گزینه این است که هوشمندانه در ائتلاف جهانی حضور داشته باشیم.

اگر روحانی رأی نیاورد، چه کنیم؟

ما که از گزینش روحانی مطمئن هستیم، همه نشانه ها و شواهد این را می گوید؛ ولی اگر ایشان گزینش نشود، کشور ضرر می کند و دوباره باید برگردیم به سال ها ٨٤ تا ٩٢، سال های تخریب فرهنگ اقتصاد این مرز و بوم. البته اگر رأی نیاورد، هم علت نمی شود که ناامید شویم. نباید که رفت و خودکشی کرد. باید تلاش کنیم، دور هم جمع شویم و خودمان را آماده کنیم جهت مراحل بعدی.

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | سیاسی | ایرانی | اصلاح طلب | حسن روحانی | اصلاح طلبان | دولت روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs